TENTO WEB SLOUŽÍ POUZE JAKO ARCHÍV!

 
Post Scriptum
19 Dec 2010 09:58 pm | MorganaE

Originální jednorázovky | Poet Koment: 15

Přidávám sem jen takovou maličkost, napsanou před asi měsícem... Z náhlého popudu. Takže nijak zvlášť rozvedený příběh, postavy... Nevím, co to je. Každopádně v tom nehledejte nic nezvyklého. Je to songfic. Na co? Veliké překvapení - Dress. Anglický text je pod videem.
Něco záživnějšího někdy jindy.

Ležím nahý před zrcadlem.
Pozoruji v něm své rány a jizvy. Nejsem schopen se k nim zohnout a olízat si je. Tak se jen dívám. Krev necrčí, rány jsou šedivé a masité, ale prázdné. Téměř by se dalo říct, že neexistují. Co je to za zranění bez krve? I ty jizvy svou bledostí připomínají jen ubohé napodobeniny toho, co se na mě šklebí v tom špinavém skle.
Je tu ticho. Zato světla až až. Ve vylidněné místnosti, s holými stěnami a zrcadlem, si přijdu nesmírně cize. Taky nejsem člověk. Myslím si to, čím víc se dívám na svůj odraz.
To co v něm vidím, je tvář ještěrky, které někdo utrhl ocas a ona paralyzovaná sedí v doupěti a čeká, až jí naroste nový. Jenže potíž je v tom, že já se regenerovat neumím.

Začalo to jednoho letního dne. Slunce rozjasňovalo svěží louku, jejíž vysoká tráva mě lechtala až na lýtcích. Chmýří pampelišek se vznášela ve vzduchu a mě svět připadal tak nádherný. Tak tichý, tak malebný, tak přívětivý. Byl jsem šťastný, že jsem jeho součástí. Smál jsem se a točil se v kruzích, opilý svým štěstím a láskou ke všemu. Připadal jsem si celistvý a spokojený, nic nemohlo narušit můj ráj. Ráj, kterým byl tento a vlastně jakýkoli Svět. Když jsem se však jednou otočil, spatřil jsem mezi skalami zvíře, které na mě upíralo hladové oči.
Tvářilo se přívětivě, křehce a plaše se schovávalo za kámen. Okouzlilo mě. Nejzhoubnější ze všech tvorů. Člověk.

Tehdy jsem to neviděl. Tehdy mi ty oči přišly krásné, tehdy jsem v nich neviděl tu lačnost. Netušil jsem, že páchnu krví a masem. Věřil jsem tomu přeludu, který ke mně po špičkách přihopsal a ukázal mi, jaké divy umí příroda vytvořit. To zvíře, ten člověk – byla dívka. Neobyčejně krásná dívka. Alespoň v mých očarovaných očích. Měla na sobě letní šaty, pod nimi nic. Kulaté bradavky se rýsovaly s nenadálou něžností. Černé vlasy jí splývaly po pažích. Málem jsem zasténal. Už v tu chvíli mě měla v moci. Nedokázal jsem odtrhnout pohled.
Natáhla ruku… a já ji přijal.

Svět se točil ještě rychleji a šíleněji a mě přišel stonásobně nádherný, byl jsem zaslepen jeho milosrdenstvím. Jaké mám štěstí! Jak je život nádherný! Myslil jsem si. Nebylo ničeho, co by mi zkazilo náladu. Denně jsem chodíval na louku, do lesa a volal její jméno – jež mi je dosud neznámé – dokud se neobjevila. Pokaždé se zničehonic vynořila za mými zády a usmála se tak, že jsem jí div nepadl k nohám. Pak jsem ji líbal, objímal, vláčel se s ní podrostem a něžně si s ní vykládal. Nic nemohlo být krásnější. Slunce jakoby mi vlévalo energii do žil, horský vzduch mě prosycoval čistotou a láskou. Jehličí nebylo pod mými bosky měkké a jemné, nikdy se mi nezakouslo do nohy. Jakoby mi celý les, celá Příroda byla nakloněna. Tušil jsem, že za to může Ona, ale nechápal jsem, jak by to bylo možné. Přijímal jsem, co mi osud dal, aniž bych tušil, že si se mnou zahrává. Že mi dal do ruky zlato, aby je proměnil v prach. Aby jablko, jež jsem přijal vděčně z rukou Satanových otrávilo krev. Začínal jsem umírat, aniž bych na to vůbec pomyslel. Byl jsem šťastný.

To, co teď právě vidím, je má duše. Vidím ji zřetelně před sebou, ale kdybych byl sto, podívat se na své ruce, nohy nebo břicho, viděl bych ji ještě lépe. Ale nemám síly, nemám odvahy. Neschopen pohybu, prohlížím si svoje údy v zrcadle, které mě zná ještě lépe, než já sám sebe. Není to smutné? To zrcadlo je mým soudcem. Je taky mým tišitelem. Kalí mou bolest a čeří můj smutek, protože vím, že mě ho zbaví. Až nastane čas, zrcadlo praskne a já se rozpadnu na prach. Nezbude po mě ani jediná tkáň, natož myšlenka nebo pocit. A to bude překrásné, protože už neucítím. Budu spát ničím nerušeným spánkem. Zaslouženým spánkem. Kdo jiný by si zasloužil věčný pokoj víc, než ten, kdo byl zrazen vlastní intuicí a pohroužil se do propastí pekla, které ho nakonec zničilo?
Ona byla Ďábel.

A dny ubíhaly a já se s lehkostí opíjel její přítomností. Čím víc jsem si připadal plný, tím víc jsem byl prázdný. Ona to věděla, bylo to její dílo! Jak jsem byl naivní. Nabídl jsem se jí, div ne na zlatém podnose. Nikdy jsem nevěřil v anděly a ďábly, proto jsem přirozeně věřil v ni. Jen proto abych se zničil. Nezklamal jsem se. Na to jsem neměl čas. Mé abstraktní štěstí s v okamžiku proměnilo v balvan, který mě srazil k zemi a já už se nikdy nebyl schopen zvednout.
Jak bych rád řekl, že mě opustila. Že se vytratila stejně záhadně, jako přišla. Ne. byla stále se mnou. dívala se s posměchem na můj balvan, který mě drtil a mučil. Až tehdy jsem si všiml, že ji v modrých očích žhne. Byly kruté. Kam se poděla všechna něžnost? Jehličí už nebylo tam jemné a ranil mě každý krok. Ostružiní mě obmotávalo svými šlahouny a já neustále padal k zemi, zmožen osudem. Sluncem jsem již neviděl. Oslepl jsem. Všechna krása opustila můj svět, jako když někdo vypustí rybník. Zbylo jen černé bahno, v němž jsem se topil. Moje zkáza. Byla na dosah. A nemohl jsem jí uniknout.

Tak jsem se ocitl zde. Ona mi vzala můj život, doslova ho ze mě vysála. A já padl, zcela nepřipraven na realitu. Propadl jsem se snem rovnou na tuto studenou podlahu, před toto matné zrcadlo. Ach zrcadlo zrcadlo, kdo je v této zemi nejvíc pošetilý?
Já jsem!
Výkřiky mi rezonují v hrdle ale nikdy ho neopustí. Slzy by mi smáčely rty, kdyby mohly. Ale já už nemohu plakat. Ten pád byl příliš tvrdý. Nikdy se z něho nevzpamatuji. Nezbývá mi, než opustit své tělo a nechat v éteru rozpustit svou duši. Konečně vím, co je správné. To je to, co mi říká můj vnitřní hlas. Už nebudu poslouchat medové řeči. Neprojdu se vlhkým, svěže provoněným lesem. Ulehnu na svůj hrob z vlastní mysli a řeknu sbohem všemu, co mi zbývá.
Navždy sbohem, má duše.

Přál bych si, aby nás vítr jednoho dne roznesl po zemi. Aby se naše těla propletla ve vzduchu a stala se součástí Všeho. Ty jsi však odmítla a nechala mě v tom samotného. Je na mě, abych se utopil ve vlastní krvi. Ale já stále doufám. Že se v tom větru, jednou budeš prohánět se mnou.

Tvůj Já


Peteno: 694x | Moje zobrazen: 2x | Online ten: 0


[ 1 ] 20 Dec 2010 11:19 pm
Opět jsi mě přesvědčila, že na to máš, a až ti jednou vyjde kniha, nadšeně si ji poběžím koupit :) Moc hezké rozptýlení mezi Kojiki a těmi zamilovanými věcmi, co teď sleduju wink
www.mycolorfullife.blog.cz

[ 2 ] 23 Dec 2010 04:14 pm
Vetsinou byvam stalker, ktery za zadnych okolnosti nekomentuje. Bud proto, ze nemam co rict, nebo bych pouze opakovala slova jinych.
K teto povidce se ale musim vyjadrit, i kdyz vlastne poradne nevim, co napsat.
Ma krasnou, smutnou atmosferu a hlavne poslednimi dvema vetami mi pripomela muj soucasny zivot a myslenkove pochody.
"Ale já stále doufám. Že se v tom větru, jednou budeš prohánět se mnou." Aniz bys to vedela, vyjadrilas me pocity a ja ti za to dekuji.
Pokusim se prestat stalkovat a zacit vic komentovat.
http://strashi.blogspot.com

Morgana Ehran
[ 3 ] 23 Dec 2010 06:01 pm
Bei, moc děkuji:) Neboj, dostaneš výtisk zdarmaXD Pokud nebudu teda umírat hlady tongue
Straši, to jsem ráda, že jsem tě "donutila" se vyjádřit:) Děkuji za chválu. Vidíš, nikdy nevíš, co píšeš... Mnohdy najdu smysl věcí, až když je uskutečním. Jako teď. Díky:)
none

[ 4 ] 23 Dec 2010 09:46 pm
<a href="http://www.supremeessays.com">Buy an essay</a> just about this post, because that is easy to know about *** with the assistance of the writing services.
ooowhity@gmail.com

Kaarle Suuri
[ 5 ] 27 Dec 2010 07:51 pm
Všichni máme jizvy. Všichni máme příběhy.

Tenhleten styl se mi moc zamlouvá.
none

Morgana Ehran
[ 6 ] 28 Dec 2010 11:53 pm
Kaarle, no to asi ano :)

Díky. Já ho mám ráda, ale je těžké ho psát... Vyvstává jen v podivných, "inspiračních" náladách, co mě občas posednou, ale netrvají dlouho... Píši jím jednu povídku a to už přes dva roky a půlXDDD
none

[ 7 ] 29 Dec 2010 02:35 am
ME: Pokud vůbec něco vydáš (a já přeložím) a nechcípnem do té doby hlady. I když, kdo ví, jak to příšté rok bude. Ale držím ti palce ;)
www.mycolorfullife.blog.cz

[ 8 ] 07 Jan 2011 02:40 am
Bad composed customized essay could fail your reputation. Though, if you purchase term paper of very high quality, everything will be good.
dorothycox@mail15.com

[ 9 ] 09 Jan 2011 03:24 pm
I apprize college students that are able to write good research essays, just because they contend with famous custom writing service.
marinastarla@gmail.com

Miss dirrty
[ 10 ] 13 Jan 2011 09:20 pm
Máš to tu skvělý :) hltám každý slovo každý povídky :D hlavně těch z Kuroshitsuji..nechtěla by si sem zase nějakou dát? :) tongue
none

[ 11 ] 25 Jan 2011 06:34 am
Don't have enough cash to buy some real estate? Don't worry, because that is real to receive the loan to work out all the problems. Thence get a short term loan to buy everything you need.
barbarawright@mail15.com

[ 12 ] 16 Feb 2011 10:39 pm
This is not easy to write the best essay writing referring to this good topic! Select the superior writing service to reach an academic benefit and buy essays there!
unsmaga@gmail.com

[ 13 ] 18 Feb 2011 07:06 pm
This is not really simple to buy thesis connecting with this post! Firstly people should see perfect custom thesis and dissertation service, after it this would be assertable to opt for thesis proposal online.
luckyjay79@gmail.com

[ 14 ] 20 Feb 2011 02:20 am
Some of essays writers write the already written essays just about this good topic. Thence, that is a very good possibility to buy an essay and custom written essay just about this good post.
angelaviolet@gmail.com

[ 15 ] 22 Feb 2011 01:30 am
It’s obviously that paper writing service will propose the ideas close to dissertation service therefore, you can very easily purchase essays and buy thesis just about this topic
viciouska@gmail.comNick:
E-mail/web:
Smajl: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Zadejte kód
Security Image| Zapamatovat nick
Content Management Powered by CuteNewsMenu
Anime
Harry Potter
Originální
Button stránek


Na slovíčko
Návštěvnost


Design vytvořila: BLANCH | adminka webu: MORGANA EHRAN.